mlyn.png
123.png

Restaurace a penzion

NEMANSKÝ MLÝN
mlyn.png

 

 
Pobyt pro 2 na 8 dní v penzionu Nemanský mlýn s polopenzí 


!! cyklostezka hned za plotem penzionu !! 
 
4.jpg
Pobyt pro 2 osoby na 8 dní/7 nocí s polopenzí - ubytování ve studiu

 -soc. zařízení, obývací pokoj a ložnice


7× snídaně pro 2 osoby

7x  večeře pro 2 osoby / denně výběr z 18 jídel /

1× lahev červeného nebo bílého vína
 
 
 
  CENA 8400 Kč
 Cena před slevou: 12900 Kč

Tipy na výlet

 Zřícenina gotického hradu Rýzmberk

Kamenná věž s cimbuřím na zřícenině gotického hradu Rýzmberk slouží jako rozhledna s výhledem na Šumavu, část Domažlicka, Český les a Sedmihoří. Nevelké zbytky kdysi významného sídla rodu Švihovských z Rýzmberka se nachází severozápadním směrem od malebného podhorského městečka Kdyně.
Hrad založil jako rodové sídlo krátce před rokem 1279 Děpolt, zakladatel významného rodu Švihovských z Rýzmberka. Ve 14. a 15. století probíhaly postupné přestavby a dostavby. Jádro hradu bylo zpočátku klasickou bergfritovou dispozicí s obrannou věží na jedné a palácem na druhé straně, na místě dnešní rozhledny. Později přibylo opevněné předhradí s druhou věží a další palácové křídlo. V 15. století pak bylo předhradí rozšířeno o novou část, přibyla další čtyřhranná věž na obranu nového vstupu a na jihu nový hradební okruh s drobnými flankovacími baštami. 

 
f.jpg
Poslední přestavba na počátku 16. století sice poskytla hradu kvalitní dělostřelecké opevnění, právě ta se mu však stala paradoxně osudnou. Na základě nařízení císaře Ferdinanda III. z roku 1655 o likvidaci kvalitních pevností, které by se mohly stát v budoucnu oporou nepřátel, byl zbořen i hrad Rýzmberk. Novodobá úprava v době rozkvětu romanticky motivované turistiky sice opatřila zříceninu rozhlednou historizujícího stylu a hostincem, na stavbu však byl použit materiál z původního zdiva, a tak byla devastace památky dovršena. 

Již několik let se na Rýzmberku provádí archeologický průzkum. Na protilehlém vrcholku stojí rozhledna Koráb a pokud budete mít štěstí, zahlédnete i bílou paní Apolenu, pyšnou dceru rýzmberského pána.

 
phone-icon.png


Havlovice 22, 344 01 Domažlice


Tel.:+420 379 725 188

IČ: 116 14 757


E-mail: nmhavlovice@centrum.cz

WEB : www.nemanskymlyn.cz

 

fb_icon_325x325.png
 
 
08/02/2015 00:51:03
nemansky.mlyn
Bez názvu.png

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one